Oleje

 • výměna oleje nejlepších značek (Castrol)
 • nastavení servisních intervalů
 • výměna olejových filtrů
 • během čekání na Váš vůz příjemné posezení
 • k dispozici automaty s občerstvením
 • profesionální přístup

Kdy a proč vyměnit motorový olej?

Citace z internetových diskusí:

"... u minerálních olejů se musí zkrátit výměnná lhůta oproti plné syntetice ..."

"... v městském provozu se zkracuje výměnná lhůta o 1/3, pokud nepoužíváte plnou syntetiku ..."

"... při kvalitě dnešních olejů může být interval 15 tisíc km vysloveně plýtváním ..."

"... české oleje mají výměnný interval jeden rok, zahraniční oleje pak dva roky a nové typy olejů i čtyři roky ..."

 

Proč Edge 5W/30 longlife?

Špičkový motorový olej pro novější vozy koncernu VW. Pro prodloužené výměnné intervaly benzínových i dieselových motorů. Zaručuje čistotu motoru, výfukových plynů a šetří životní prostředí. SAE 5W30, VW 504.00 / 507.00

 • Nová technologie Clean Performance TechnologyTM
 • Speciální syntetické složeni 0W-30 Low SAPS (nízký obsah popela, síry a fosforu)
 • Kompatibilní s filtry pevných částic
 • Schopnost dlouhého intervalu výměny
 • Schválen pro specifikaci BMW Longlife-04 (včetně Longlife-01)
 • Výhody oleje Castrol SLX LL04 0W-30:
  • redukované emise škodlivých částic z výfuku
  • zajišťuje dlouhodobou životnost filtru pevných částic výfukového systému
  • zachovává výkon motoru a šetří pohonné hmotu
  • vlastnosti pro rychlý studený start

Motorové oleje

Motorové oleje dělíme podle dvou základních hledisek: viskozity a výkonnosti.

Hodnocení dle viskozitních vlastností je poměrně jednoduché. V celém světě se používá klasifikace SAE J 300. Podle viskozity při nízkých a vysokých teplotách jsou oleje rozděleny do viskozitních tříd.

Hodnocení podle výkonnosti je poněkud složitější. Nejdéle používanou specifikací je ta podle API. Je rozdělena do dvou tříd, a to pro benzinové (označené S) a naftové (označené C) motory. V 80. letech založili přední výrobci motorů organizaci CCMC, která vydávala vlastní specifikace. V 90. letech byla CCMC rozpuštěna a byla založena ACEA s novými specifikacemi. Protože nedošlo k dohodě předních výrobců motorů, vznikla řada specifikací jednotlivých výrobců motorů, např. VW, MB, BMW , Porsche atd.

Motorový olej se skládá ze základového oleje a aditiv.

Aditiva upravují viskozitní a výkonové parametry oleje. Ve světě je pouze několik výrobců kvalitních aditiv. Výrobce použitého aditiva ručí za výkonnostní třídu výrobku za předpokladu, že výrobce oleje přesně dodrží recepturu výrobce aditiv.

Provedení předepsaných laboratorních a motorových zkoušek oleje pro některou ze současných výkonových tříd je záležitostí velmi drahého vybavení, řádově v desítkách milionů Kč.

Proto Vám nabízíme nejlepší oleje na trhu značky:

CASTROL

Historie značky CASTROL sahá až do konce 19.století,kdy,v roce 1889 založil pan Charles Ch. Wakefield vlastní firmu s názvem CC WackefieldACo., která byla předchůdcem dnešního CASTROLU.Nejprve spločnost vytvářela produkty sloužící k mazání parních strojů,avšak s rychlým rozvojem automobilismu počátkem 20.století se sortiment rozšířil na celou škálu maziv a už v roce 1914 dominuje na anglickém trhu motorový olej Castrol R.Jako první na světě používá v roce 1935 společnost CASTROL do svých olejů aditiva,prodlužující životnost motoru .Přelomovým rokem v historii firmy se stal rok 1969 a představení prvního výrobku řady GTX. V roce 1975 CASTROL,opět jako první,uvádí na trh olej s kategorií viskozity 15W/40 a v témže roce představuje CASTROL i první syntetický motorový olej CASTROL formula RS 5W/50 a vzápětí také 10W/60.v roce 1986 pak první olej vhodný pro motory s katalyzátorem .

Pokračovateli řady GTX jsou produkty GTX3,GTX MAGNATEC, vysoce přesahující požadavky norem ACEA a API.V 90.letech minulého století byl představen na trhu první olej viskozitní třídy 0W-castrol formula slx 0W/30 a na počátku nového tisíciletí CASTROL představil další světovou premiéru-olej viskozitní třídy SAE 0W/20.

 

EDGE 5W/40 turbo diesel 

Castrol EDGE Turbo Diesel 5W/40 je syntetický olej speciálně vytvořen tak, aby zajistil ochranu motoru s pevným servisním intervalem, minimalizoval škodlivé usazeniny a využíval syntetické technologie k dosažení lepších výkonnostních parametrů než klasické oleje. Určen pro turbodmychadly přeplňované vznětové motory s mezi chladiči, včetně motorů pumpe düse- (PD).

Splňuje specifikace: SAE 5W/40, API SL/CF, ACEA A3/B3/B4, VW 502.00/505.00/505.01, Meets Ford WSS-M2C917-A

Viskozita při 100°C, mm2/s

SAE

5W/40

EDGE 5W/40 turbo diesel

Bod tuhnutí °C

ACE

AA3

TBN mg KOH/g

B3

Bod vzplanutí °C

B4

Viskozitní index

API

SL/CF

Edge 5W/30 

Castrol EDGE 5W/30 je speciální syntetický olej splňující nejnáročnější podmínky testů koncernu VW, zaměřených na ochranu jednotlivých dílů motoru při kritickém zatížení. Vytyčuje nové standardy pro průmysl a vyhovuje náročným požadavkům moderních benzinových i naftových motorů. Využívá syntetické technologie k dosažení lepších výkonnostních parametrů než klasické oleje.

Splňuje specifikace: ACEA A3,B3,B4, BMW LL04, VW 504.00, 507.00, MB 229.51

Viskozita při 100°C, mm2/s

11.9

SAE

5W/30

Edge 5W/30

Bod tuhnutí °C

-

ACEA

A3

TBN mg KOH/g

6.0

 

B3

Bod vzplanutí °C

 209

 

B4

Viskozitní index

160

160

 

 

Castrol Magnatec 5W-40 

Castrol Magnatec 5W-40 C3 kombinuje "inteligentní" molekuly se syntetickou technologií zajišťující silný film ochranné vrstvy. Tento syntetický motorový olej je vhodný pro použití v benzínových motorech včetně motorů přeplňovaných, s mezichlazením, přímým vstřikováním i common rail vznětových motorů včetně filtru pevných částic. Díky "inteligentním" molekulám poskytuje více ochrany v době kritické fáze startu a rozjezdu a zajišťuje vynikající výkon za extrémních podmínek studených startů.

Záměna za TXT Softec 5W-40 , GTX Magnatec 5W-40.

Splňuje specifikace: ACEA A3/B3/B4, C3, API/ ILSAC SM/CF, VW 502 00, 505 00, MB 229.31

 

Castrol 10W-40 A3/B3 

Vynikající syntetický olej SAE 10W-40, API SG, JASO MA do čtyřdobých motorů, který zajišťuje dokonalé mazání. Vytváří pevný ochranný mazací film, který odolává i dlouhodobému vysokému zatížení. Reaguje na změnu teploty motoru a poskytuje dodatečnou tepelnou i mechanickou ochranu. Zvyšuje výkon mokré spojky.

 

Castrol Edge Long Life III 5W-30 

Popis připravujeme.

 

Castrol SLX LongLife II 0W-30 

Popis připravujeme.

 

Castrol Edge Sport 10W-60 

Popis připravujeme.

Kontaktujte nás

Jméno:

 

E-mail:

 

Zpráva:

 

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření